Główna > Ciekawe artykuły > Praca ankietera

Praca ankietera

02-06-2011 Możliwość komentowania Praca ankietera została wyłączona

Ankieter to osoba, która przeprowadza wywiady, czyli tzw. ankiety. Nie każdy może nim zostać. Choć na pozór wydawałoby się, że jest to praca łatwa i przyjemna w gruncie rzeczy tak nie jest.

Wiele osób, które miały okazję popracować jako ankieterzyJak wygląda praca ankietera? ... » zrezygnowali z niej, ponieważ odczuwały stres w trakcie przeprowadzania ankiety, jak też nie wierzyły we własne możliwości. Jest to zupełnie normalne, że nie wszyscy nadają się na ankietera.

No więc, jakie cechy posiadają ankieterzy z prawdziwego zdarzenia?

Wielu cech można się nauczyć i przychodzą one z doświadczeniem, chociażby opanowanie, czy też wiara w siebie, odporność na stres. ankieterzyZ niektórymi cechami rodzimy się, czyli z kreatywnością, wygadaniem i umiejętnością poradzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Zostając ankieterem, musimy pamiętać, że nie wszyscy będą do nas pozytywnie nastawieni. Może się tak zdarzyć, iż dana osoba będzie uważała nas za wroga i w ten sposób potraktuje „nieprzyjemnego gościa”. Dlatego też ankieterzy muszą umiejętnie i szybko ocenić sytuację, ale i elastycznie i spokojnie z niej wybrnąć.

Realizowanie wywiadu w terenie przez ankieterów jest narażone na to, że nie mamy żadnego nadzoru ze stronyMobilne strony internetowe stają się istotnym elementem marketingu ... » naszej macierzystej firmy. Od ankieterów wymaga się więc bezwzględnej uczciwości i nie dopuszcza się fałszerstwa. Efekty nieuczciwej pracy są wręcz nieodwracalne dla wyników badań. Bardzo ważne jest więc, aby ankieterzy nie stosowali żadnych ułatwień w pracy nawet jeśli przyjdzie im się zmierzyć z dość trudną i nietypową sytuacją. Wypowiedzi respondenta muszą być zapisywane szybko, rzetelnie i bez własnego komentarza czy interpretacji. W ten sposób jest to manipulacja, czy też zniekształcenie. Jak już wyżej wspomnieliśmy ankieter powinien być odporny na stres i kryzysowe sytuacje. Zwykle można się tego nauczyć po paru latach pracy. Może się zdarzyć tak, że przez cały dzień nie uda nam się przeprowadzić ani jednego wywiadu. Nie można się zrażać, ani też pokazywać swojego rozdrażnienia, gdyż w ten sposób budzimy niechęć. Bycie ankieterem nie jest łatwe i wymaga dużo samozaparcia. Jeżeli myślisz, że zawód ankieter jest dla ciebie, warto, żebyś wiedział, jakich ludzi szukają.

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone